2013 Former Members

 

Nurhan_Kaya
Nurhan KAYA
1957- ....
Chairman
:
Nurhan KAYA
Born in 1957 in Mardin. Read Civil Engineering at the Faculty of Engineering, Yıldız Üniversitesi . Worked for several years as an engineer in different places.

At present he is the Cahirman of The Board of  Derby Konveyör Bant Sanayi Ticaret A.Ş.
At the same time is a member of the the 29th group Rubber committe and a member of the chamber in the Istanbul Chamber of Industry. He is also a member of Hadımkoy Industry and business associaiton.

The father of two, he enjoys a game of football and skiing.
 
Ertunc_Ayik
İsmail Ertunç
AYIK
1978 - ....
Vice-Chairman
:
İsmail Ertunç AYIK
Born in Kadiköy, Istanbul in 1978. Schooled at Sırasıyla İcadiye primary School and later went to İstanbul High School. Studied Mechanical Engineering the İstanbul Teknik University

He is the General Manager of the family owned business Ayık Band San ve Tic Ltd Şti at Dudullu in Istanbul, that was set up by the father Ahmet AYIK.

He enjoys art and invoşved in working with plastic Medium
 
Abdalla_Abdalla
Abdalla Mbaruk
ABDALLA
1972 - ....
Treasurer
:
Abdalla Mbaruk Abdalla
Abdalla Mbaruk Abdalla 1972 yılı Kenya Mombasa doğumludur.
Duke of York (Lenana) School -Nairobi Lisesi'nin Teknik Bölümünden 1990 tarihinde mezun olmuştur. Lenana School'un yüzme ve rugby takımlarında yer almış, izci grubu başkanlığı yapmıştır.

Liseden sonra Nairobi'de Jeurgensen & Architects Mimarlık firmasında, teknik bölümde, 1 yıl çalışmış, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği eğitiminden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Bahariye Mensucat A.Ş.de Proses Mühendisi olarak bir süre çalıştıktan sonra Marara Dış Ticaret firmasının kurucuları arasında yer almış, daha sonra Hindistan Bombay da Kauçuk Teknoloji Eğitimi'ni tamamlamıştır.

Bahçe ile uğraşmak, bitki yetiştirmek, yelkencilik, kitap okumak, yüzme, tracking ve egzotik yemek pişirmek hobileridir.
 
Birnur YAVUZ
 
 
 
Üye
:
Birnur YAVUZ
İzmir doğumlu olan Yavuz, Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir.
Daha sonra Ülker Grubu’nda ve Simens Grubu’nda profesyonel olarak çalıştıktan sonra İngiltere’de Londra City Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret, Finans ve Lojistik üzerine mastır yapmıştır.
Halen dedesinin kuruluşunu yapmış olduğu Yantaş Yavuzlar Plastik San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.
Yavuz’un özel zevkleri arasında binicilik, su kayağı ve kar kayağı önemli bir yer tutmaktadır.
 
Kamil_Berat_Oztimur
Kamil Berat
ÖZTİMUR
1960 - ....
Üye
:
Kamil Berat ÖZTİMUR
1960 yılı İstanbul, Üsküdar doğumlu olan Öztimur Ataköy İlkokulu, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra 1983–1984 yılları arasında A.B.D Minneapolis, Hamline Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.

Evli ve biri kız iki çocuk sahibi olan Öztimur, halen Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Arsan Kauçuk A.Ş.’deki Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

Hobileri arasında seyahat etmek, film ve futbol maçı seyretmek gelir.
 
murat_ozkilic
Murat ÖZKILIÇ
1973 - ....
Üye
:
Murat ÖZKILIÇ
1973 Artvin Borçka doğumlu olan Özkılıç, ilk ve ortaokulu Artvin’de, liseyi Rize’de okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu 2 senelik ön lisans Muhasebe Bölümünü bitirdi. Daha sonra dikey geçişle Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geçti. Okulu bitirdikten sonra, bir süre gayrimenkul piyasasında aktif rol oynadı.

1999–2000 yılları arasında vatani görevini yaptıktan sonra 2002’de Elkim Kauçuk ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. sahibi Sn. Gülşen Elbasan’la evlendi. 2002’den bu yana kauçuk sektöründe ithalatçı ve tedarikçi olarak çalışmalarını sürdürmekte.

5 yaşında bir kızı ve 2 yaşında bir oğlu olan Özkılıç’ın hobileri arasında, atıcılık- avcılık, seyahat etmek, sinema, müzik ve organik tarım bulunmaktadır.
 
   
Behlül METİN
1962 - ....
Üye
:
Behlül METİN
 

1962 İzmit doğumlu. İzmit Endüstri Meslek Lisesini ve Yıldız Teknik Üniversitesini bitirdi.

1983 yılından beri kauçuk sektörünün içinde yer almaktadır. Şu an Kocaeli’de faaliyet gösteren, O-ring Profil  Lastik Sanayi isimli firmanın sahibi olup, lastik profil imalatıyla uğraşmaktadır.

2005 yılından bu yana, Kauçuk Dergisinde çok sayıda yayınlanmış röportaj ve yazısı bulunmaktadır. Fırsat buldukça yurt dışında seyahat etmektedir. Bugüne kadar 35 ülke gezmiş olup, değişik dergi ve internet sitelerinde, gezileri konusunda yazıları bulunmaktadır.

 
     
     
 
Copyright 2013 Kauçuk Derneği
Address: Oruç Reis Mah. Vadi Cad. İstanbul Ticaret Sarayı No:108 K:5 Ofis No: 298-299 Giyimkent Sit.-Esenler-İstanbul

E-Mail: info@kaucukdernegi.org.tr 

Phone: 0 212 320 41 67 - 320 63 49

Fax: 0 212 320 64 53